Platba na 3 splátky a bez navýšení!

Výběr správných rukavic na Fitbox: Klíč k bezpečnému a pohodlnému tréninku

V tomto článku najdete

Ochrana a pohodlí

Možnosti výběru při tréninku s totemem

Možnosti výběru při tréninku s boxovacím pytlem

Odvětrání a výbava

Volba materiálu a velikosti

Závěr

Ochrana a pohodlí

To jaké rukavice pro tento sport zvolíte se musí odvíjet od způsobu tréninku, který vás čeká. Proto je nezbytné, aby jste nejdříve získali co nejvíce informací. Rozhodující je, zda budete trénovat na speciálních totemech na Fitbox nebo na klasických boxovacích pytlích. Totemy jsou na rozdíl od boxovacích pytlů mnohem měkkčí. Na totem vám tedy budou stačit boxerské bandáže, nebo gelové boxerské rukavice. Podle zakladatelů tohoto sportu, by měly být na Fitbox využívány právě speciální boxovací totemy. Vv dnešní době je mnoho tělocvičen, které používají klasické pytle. Ty jsou mnohonásobně tvrdší a používání poouze bandáží by bylo hazardem se zdravím ruky a kloubů. V takovémto případě doporučujeme používat boxerské rukavice k kombinaci s bandážemi. Pouze kvalitní výplň dokáže absorbovat nárazy a minimalizovat tak riziko zranění.

Mladá žena boxuje s boxovacím pytlem


Možnosti výběru při tréninku s totemem

  • Boxerské bandáže - omotávky: jejich hlavní výhodou je výborné zpevnění zápěstí. Nevýhoda je zdlouhavá příprava - obtáčení bandáže kolem prstů a zápěstí.
  • Gelové boxerské rukavice - ryhlé a jednoduché použití. Nevýhodné je vyšší cena než u klasických omotávek.

Možnosti výběru při tréninku s boxovacím pytlem

Volba materiálu a velikosti

Rukavice i bandáže jsou k dispozici v různých provedeních a designech, a také v širokém rozsahu velikostí, od XS po XL. Je důležité vybrat správnou velikost, aby rukavice nebo gelové rukavice pevně seděly a poskytovaly optimální podporu. Materiál povrchu rukavic je také důležitý, přičemž textilní i kožené varianty mají své výhody a je třeba zvážit, jaký typ vám bude nejvíce vyhovovat.

Mladá žena boxuje do boxovacího pytle


Odvětrání a výbava

Maximální odvětrání je klíčové pro vaše pohodlí. Rukavice s segmenty velmi prodyšných materiálů na dlani a hřbetu zajistí optimální ventilaci a minimalizují pocení a nepříjemné pocit vlhkosti. Dalšími prvky, které zlepšují přizpůsobení rukavice tvaru ruky, jsou pásky suchého zipu v karpální oblasti nebo na hřbetu mezi klouby a zápěstím.


Závěr

Výběr správných rukavic na fitbox je klíčový pro bezpečný a pohodlný trénink. S ohledem na ochranu kloubů, pohodlí a efektivitu vašeho tréninku je důležité pečlivě zvážit materiál, velikost a další vlastnosti rukavic. Fitbox je skvělým sportem pro ženy i muže, který přináší celou řadu výhod pro zlepšení kondice, fyzické síly, zpevnění core a mentálního uvolnění. Nezapomeňte konzultovat výběr rukavic s trenérem nebo odborníkem, abyste zajistili optimální podmínky pro váš trénink.


ChatGPT

Doporučené produkty5