Platba na 3 splátky a bez navýšení!

Rukavice na fitbox a jejich výběr

Tento sport může mít mnoho podob, bude záležet na výběru tělocvičny, ale i trenéra. Výbava vám postačí skromná, ale o to větší péči byste ale měli věnovat jejímu správnému výběru.

Ochrana rukou především

Budete potřebovat pohodlné funkční dámské nebo pánské oblečení, boty a kvalitní rukavice. V některých případech lidé používají na fitbox nedostatečné chránění. My důrazně doporučujeme používat kvalitní rukavice, protože opakované nárazy na drobné klouby rukou mohou způsobit jejich předčasné opotřebení a degeneraci chrupavky. Také může dojít k potrhání drobných vazů a tento stav je nevratný. Pokud jste měli někdy úraz ruky nebo zápěstí nebo máte s rukama jakékoliv problémy, je vhodné používat pod boxerské rukavice i bandáže. Pro rychlé a snadné oblékání doporučujeme gelové bandáže.

Výběr rukavic na fitbox

MMA Rukavice

A teď pár tipů pro výběr rukavic na fitbox vhodných právě pro vás. Můžete vybírat z několika možností. Prvním a nejvíce využívaným typem jsou MMA rukavice, to jsou rukavice s volnými prsty. Prsty ruky jsou volné, nejste omezeni v pohybu ani v úchopu a klouby dostatečně chráněné.

Klasické boxerské rukavice

Další možností jsou klasické boxerské rukavice v nízkých váhach, nejlépe 10 až 12 oz, podle vaší váhy. Ty mají uzavřený tvar a jejich největší výhodou je, že drží dlaň ve správném postavení tedy v „sevřenou pěst“. Správné postavení ruky a dlaně pomáhá minimalizovat dopady úderů na klouby ruky.

Pytlové rukavice

Jako poslední z vhodných variant uvádíme pytlové rukavice. Vyrábějí v několika typech, z nichž některé jsou téměř totožné s klasickými boxerskými rukavicemi. Tyto rukavice se využívají hlavně pro práci s boxovacím pytlem. Jsou ale nejméně využívaným typem rukavic využívaným na fitbox.

Doporučujeme

Jak uvádíme výše, nejvíce využívané jsou MMA rukavice, má to hned několik důvodů. Volné prsty usnadní sebeobsluhu. Při takto náročném tréninku potřebujete pít, utírat si pot, upravovat oblečení… To vše zvládnete v těchto rukavicích i bez jejich sundání. Také v nich můžete přecházet mezi různými typy tréninků. Pokud tedy trénink fázujte na silový a kardio, budou pro vás vhodnou volbou. Navíc rukavice přirozeně odvětrávají, takže vám v nich nebude takové horko. Dalším bonusem je, že díky své konstrukci lépe vysychají než klasické uzavřené boxerské rukavice.

Doporučené produkty4