Platba na 3 splátky a bez navýšení!

RDX S5 - recenze boxerských rukavic

V posledních letech rozšířila dosah své působnosti a získává stále větší oblibu po celé Evropě i USA. Rukavice RDX jsou stejně jako další produkty této značky, schválené mezinárodní kickboxerskou organizací WAKO. Úkolem WAKO organizace je rozvíjet a podporovat kickboxery na amatérské úrovni.

Nyní přikročíme k samotnému hodnocení boxerských rukavic RDX S5. Hledáme odpovědi na nejčasnější otázky.

Pro koho jsou rukavice S5 vhodné?

Vhodné jsou především pro toho, kdo to s tréninkem myslí vážně a chce pravidelně trénovat. Mnozí boxeři, ve chvíli, kdy začnou pravidelně trénovat zjišťují, že jejich rukavice jednoduše nevydrží intenzivní trénink a rozpadají se. To bývá způsobeno nahrazením pravé kůže nekvalitní syntetickou kůží a odbytým strojním zpracováním. Takže pokud to myslíte s trénováním vážně, měli byste přeskočit nejlevnější nabídky a poohlédnout se po rukavicích, které jsou vyrobeny z pravé kůže. Rukavice RDX S5 s vámi vydrží i pravidelné tréninky po dobu několika let. Tím se vám investice do nich několika násobně vrátí.

RDX S5 jednoduše nabízejí skvělý poměr výkon/cena a na našem trhu patří mezi to nejlepší co můžete v dané cenové kategorii mít.

 

Na jaký trénink se nejlépe hodí?

Rukavice RDX jsou vhodné jak pro muže, tak i pro ženy a díky váhovému rozpětí 10 až 16 oz, je mohou používat i starší děti. Můžete je používat je na sparing, těžké pytle, trénink s boxovacími pytli a trénink obecně. Zápěstí je lépe zpevněno díky širšímu zápěstnímu pásku a utahovacího systému. Jeho šířka je o něco větší než u standartních rukavic, což poskytne zápěstí lepší ochranu a větší zpevnění.

Pokud budete při tréninku používat rukavice RDX S5, vaše ruce budou v bezpečí. Můžete se na ně spolehnout…

 

Jaká je kvalita a životnost rukavic?

Pro dlouhou životnost rukavic jsou zásadní určité faktory výroby. Prvním z nich je kvalita použitého materiálu. Nejen materiál samotný, ale způsob jeho zpracování určuje, jak dlouho vám rukavice vydrží. RDX S5 jsou vyrobeny z kvalitní kůže a při jejím zpracovávání jsou důsledně dodržovány přísná pravidla. Dalším z těchto faktorů je kvalita vycpávky. RDX využívá nejmodernější technologie, díky kterým mají tato rukavice nejmodernější a velmi odolné několikavrstvé gelové výplně, které se jen tak snadno „neobouchají“ a udrží vaše ruce v bezpečí.

Protože společnost RDX vyrábí rukavice pro řadu různých sportů (Muay Thai, box, MMA atd.), věnuje zvláštní pozornost správnému designu podle daného sportu. Ve skutečnosti nepochybuji o tom, že tyto rukavice patří mezi nejlepší boxerské rukavice ve své cenové kategorii.

 

Poskytnou mi dostatečnou ochranu?

Promyšlené a rozsáhlé polstrování zajistí, že rukavice RDX na ruce boxera pevně sedí, jsou velmi pohodlné. Skvěle přitom splní svou nejdůležitěší funkci, a to spolehlivou ochranu. Jsou lehké a díky ventilaci udrží ruce v chladu. Navíc je zde skvěle nastavitelný, lehce širší, zápěstní pásek, který využívá mechanismus suchého zipu nejbezpečnější uchycení a výborně zpevní zápěstí. Konstrukce zajišťuje, že svlékání a nasazování rukavic je rychlé a snadné.

 

Jaké jsou vlastnosti tréninkových rukavic RDX S5?

Ručně vyrobené s důrazem na bezpečnost. Pěnové polstrování s nízkou hustotou pohlcuje nárazy a ochrání ruce. Pravá kůže, při troše péče, poskytuje dlouhou životnost. Systém ventilační síťoviny odvádí teplo a nasává chladný vzduch, zatímco gelová podšívka absorbující nárazy je v dlaních umístěna tak, aby chránila před kopanci. Antimikrobiální vnitřní podšívka poskytuje příjemný pocit a zároveň odvádí pot od pokožky. Široké zapínání ergo střihu Hook-and-Loop s elastickým páskem pomáhá k doladění perfektního usazení rukavice a umožňuje pevnou stabilitu zápěstí.

 

V čem jsou výjimečné?

Jednou z nejlepších věcí na rukavicích RDX S5, je to, že kombinují ochranu i pohodlí a vytvářejí tak skvělou rovnováhu. Velmi často se totiž stává, že rukavice, které poskytují výbornou ochranu, jsou díky množství vycpávek těžké. A naopak rukavice, které jsou lehké neposkytují dostatečnou ochranu. Společnost RDX si s tímto úkolem dala práci a přišla s rukavicemi, které dobře vyvažují obojí. Použití speciální gelové formy pro polstrování zajišťuje, že rukavice jsou lehké, ale pevné.

 

Nedostatky:

  1. Širší manžety jsou výhodné z hlediska zpevnění zápěstí, ale zároveň částečně omezí pohyb rukou při úchopu v klinči. Při výběru rukavic proto myslete na to, jakým způsobem je budete využívat.

 

  1. Zdá se, že logo RDX na rukavicích bude mít za nějaký čas tendenci se olupovat. Pro někoho toto může být odrazující fakt, ale na druhou stranu, znamená to, že na povrchu kůže je pouze nálepka. Proto není integrita kůže ničím narušena a nezkrátí se její životnost. Ale pro nás to znamená jediné. Na rukavicích je vidět, že je používáte, že s vámi prošly nějakou historii. Je na nich jednoduše vidět, že umíte používat své ruce!

Závěr:

Tréninkem v těchto boxerských rukavicích prokážete službu svým rukám i sparing partnerovi v tělocvičně. Pokud je vyzkoušíte, už nikdy nebudete chtít jít s kvalitou dolů. Rukavice a RDX jsou vážně to nejlepší co můžete v této cenové kategorii mít.