Platba na 3 splátky a bez navýšení!

Jak pálit tuky a efektivně budovat svaly

5 ověřených kroků ke spalování tuků a budování svalů

Spousta z nás si už někdy položila tyto jednoduché otázky nebo jejich varianty: "Jak se mám vyrýsovat? "Jak mám spálit tuk?"

Odpověď je samozřejmě složitá, to už jste zřejmě zjistili také. Proces je to sice složitý, ale není nemožný... Pokud jde o získání vypracovaného six-packu a zpevněného těla, hraje zde roli více faktorů. Abychom vás však přivedli na správnou cestu a pomohli vám nastavit správný režim pro spalování tuků při tréninku, rozdělili jsme tento proces do pěti snadno stravitelných kroků.

Při trénincích nezapomínejte na vhodné oblečení a výbavu. Vyberte si vhodné sportovní oblečení například od značky PRiDEorDiE.

Výbava na trénink boxu


1. Cvičte ráno na prázdný žaludek

To může být ;pro hodně lidí problém, nejste ranní ptáče? Možná by jste se jím ale měli stát. Jistě jste už zaslechli pojem "kardio na lačno", právě v případě že chcete efektivně spalovat, nastal čas ho využít. Podle mnohých studií je cvičení po probuzení a na lačný žaludek je efektivním způsobem spalování tuků. Navíc si tím prodloužíte dobu půstu, což je v poslední době v také hojně skloňovaný termín v oblasti spalování tuků a zdravého životního stylu.

Mladý muž ráno vstává z postele


2. Snižte příjem sacharidů

Snížení příjmu sacharidů jistě pomůže se shazováním kil (a to rychle). Je to stará známá, ale ne příliš oblíbená pravda. 

Chcete-li to vyzkoušet, snižujte postupně celkový příjem sacharidů o 25 g každý den po dobu jednoho týdne. Vaše tělo se tak může aklimatizovat, protože bude při snižování hmotnosti fungovat na menším množství.

Muž leží na gauči a jí chipsy


3. Zvedejte činky

Chcete vidět, jak tuk skutečně ubývá? Posilujte s činkami. Zvedání vah je klíčovou součástí, pokud chcete spalovat tuk, a podle studie publikované v časopise Obesity je pro udržení plochého břicha účinnější než kardio. Vědci analyzovali, které aktivity měly největší vliv na obvod pasu účastníků po dobu 12 let, a našli odpověď na otázku, jak se bránit tuku na břiše. Ukázalo se, že muži, kteří se denně věnovali 20 minutám silového tréninku, získali s přibývajícím věkem méně břišního tuku ve srovnání s muži, kteří strávili stejný čas během.


4. Jezte více zelené zeleniny

Ovoce je sice skvělé, ale také plné cukru. Upřednostňování zeleně v jídle vám dodá klíčové živiny a antioxidanty a zároveň sníží příjem cukru, sacharidů a celkového množství kalorií. Jedno jablko má 125 kalorií a 25 g sacharidů. Jedna velká červená paprika má 40 kalorií a 5 g sacharidů. Už chápete, co tím myslíme?

Mladý muž drží zeleninu v ruce


5. Doplňte energii 

Správná výživa je zásadní pro to, aby se vám trénink vyplatil. Naplánujte si konzumaci sacharidů po tréninku, abyste doplnili hladinu glykogenu a obnovili zásoby energie na další trénink. Pro budování svalové hmoty je zásadní konzumace bílkovin po tréninku: Bílkoviny pomáhají obnovovat a rekonstruovat svaly. Aminokyseliny obsažené v bílkovinách jsou stavebními kameny svalů, a pokud je nedodáte, nemůže dojít ke skutečnému růstu. Získávejte bílkoviny z kvalitních zdrojů, jako jednoduchý a chutný zdroj, doporučujme využít proteiny ONNIT.

Množství sacharidů a bílkovin, které potřebujete, většinou závisí na vaší hmotnosti, tréninku a vašich kondičních cílech. Obecně platí, že konzumace 20-40 g bílkovin je dobré číslo, na které se zaměřte. (Přesnější informace o tom, kolik přesně potřebujete, získáte od dietologa.)

Protein Onnit vanilková příchuť


Doporučené produkty3