Články o výživě

Bílkoviny a jak to s nimi je při hubnutí.

Bílkoviny a jak to s nimi je při hubnutí.

Bílkoviny jsou jedním z nejdůležitějších živin pro náš organismus. Při hubnutí hrají klíčovou roli, protože mají schopnost nasycovat a udržet pocit sytosti na delší dobu. Navíc podporují růst svalů a pomáhají při regeneraci tkání po fyzické aktivitě. Je však důležité vybrat správný zdroj bílkovin a dodržovat jejich optimální množství ve stravě, aby bylo dosaženo požadovaných výsledků při hubnutí. V tomto článku se podíváme na to, jaké potraviny jsou bohaté na bílkoviny a jak je začlenit do jídelníčku při snaze o redukci váhy.


10 mýtů o cvičení a dietách, kterým je načase přestat věřit

10 mýtů o cvičení a dietách, kterým je načase přestat věřit

Zdravý životní styl, cvičení a správná strava jsou klíčové pro udržení optimálního zdraví. Bohužel existuje mnoho mýtů a dezinformací, které mohou lidi zavést na scestí. Přinášíme vám seznam 10 lživých tvrzení o cvičení a dietě, kterým je nejvyšší čas přestat věřit.


L-arginin: Aminokyselina pro lepší sportovní výkon

L-arginin: Aminokyselina pro lepší sportovní výkon

V dnešní době, kdy hledáme stále účinnější způsoby, jak zlepšit svůj fyzický výkon a celkové zdraví, jsme obklopeni různými nabídkami doplňků a nových trendů ve světě fitness. Mezi těmito možnostmi vyniká jedna klíčová aminokyselina, která má mnohem větší význam, než by se mohlo zdát na první pohled – L-arginin. Známý také jako arginin, je základní stavební kámen bílkovin a hraje zásadní roli nejen pro sportovce, ale pro každého, kdo dbá na své zdraví a fyzickou kondici. Tato esenciální aminokyselina může přinést do vašeho života mnoho pozitivních změn – od zlepšení výdrže a svalového růstu po podporu kardiovaskulárního zdraví a celkové vitality.


Význam aminokyselin BCAA nejen při cvičení

Význam aminokyselin BCAA nejen při cvičení

V těle tvoří BCAA zhruba 35-40 % všech esenciálních aminokyselin a přibližně 14-18 % aminokyselin v kosterním svalstvu. Jejich význam jako energetického zdroje je nepopiratelný, a proto jsou klíčové pro udržení optimálního fyzického výkonu a podporu tělesného zdraví. Díky nim můžete dosáhnout maximálních sportovních výkonů a udržet si vitalitu i v náročných situacích.


Kreatin a jeho hlavní benefity

Kreatin a jeho hlavní benefity

Kreatin je přírodní doplněk, který se stal nepostradatelným nástrojem ve světě sportu a fitness. Je známý nejen svou bezpečností, ale také díky svým mnoha vědecky prokázaným výhodám pro sportovce i pro zdraví obecně. Tento článek odhaluje deset klíčových benefitů kreatinu. 


Zlepšete svůj trénink s produktem ONNIT Total Nitric Oxide

Zlepšete svůj trénink s produktem ONNIT Total Nitric Oxide

Nejen v boxu, ale i při dalších sportu, je každý okamžik důležitý. Od přesného úderu po vytrvalost a rychlost - každý detail může udělat rozdíl mezi vítězstvím a porážkou. Aby se sportovec cítil na vrcholu svých schopností, je důležité investovat do kvalitního vybavení a doplňků. 


Karnitin a jeho účinky nejen při cvičení

Karnitin a jeho účinky nejen při cvičení

L-karnitin, přirozeně se vyskytující látka v těle, se těší zasloužené pozornosti jako významný hráč v energetickém metabolismu a jako populární doplněk stravy. Úloha karnitinu při přeměně tuků na energii, zlepšení svalové regenerace a podpoře srdeční výkonnosti je dobře známá. Ale pozitivní účinky L-karnitinu sahají mnohem dál, ovlivňují naše tělo od mozku až po imunitní systém.


Co by jste měli vědět o syrovátkovém proteinu

Co by jste měli vědět o syrovátkovém proteinu

Proteiny nejsou všechny stejné, mají různě dlouhé řetězce aminokyselin. Bílkoviny se v těle rozkládají na aminokyseliny, proto čím kratší řetězec aminokyselin v bílkovině je, tím snadněji se tráví a vstřebává. Protože vaše svaly jsou tvořeny bílkovinami, měli byste tělu dodávat bílkoviny, pokud chcete zesílit, budovat svalovou hmotu a také pokud chcete zhubnout.


Protein s nativní syrovátkou

Protein s nativní syrovátkou

Nativní proteiny od společnosti BioTech USA se již dlouhou dobu drží na předních příčkách žebříčků oblíbenosti. Je to dáno nejen jejich skvělou chutí a snadnou rozpustností. Mají širokou škálu příchutí, ve kterých téměř nepocítíte stopy umělých sladidel. Vyzkoušejte jejich skvělou chuť a už nebudete chtít jinou.