Platba na 3 splátky a bez navýšení!

Nejlepší cviky na tricepsy

Trénink tricepsů a svalů předloktí je zásadní pro bojovníky, ať už se jedná o boxery, MMA zápasníky nebo jiné sportovce. Tyto partie jsou klíčové pro výkon a sílu úderů a technik. Pokud chcete posílit tyto svalové skupiny, neměli byste se spoléhat pouze na klasické cviky, jako je bench press nebo bicepsový zdvih. Je třeba se zaměřit i na specifické cviky pro triceps a svaly předloktí.

V následujícím článku vám představíme několik efektivních cviků na triceps a svaly předloktí, které vám pomohou zlepšit vaše výkony ve všech bojových disciplínách.

zena cvičí v posilovně s kladkou


Francouzský tlak:

Tento cvik se zaměřuje na tricepsy, což jsou svaly na zadní straně paže. Ležte na lavičce s činkou nad hlavou. S ohnutými pažemi spusťte činku ke své hlavě a poté ji zespodu opět zvedněte nahoru. Tento cvik silně namáhá triceps a pomáhá rozvíjet pevnost. Nejčastější chybou při provádění tohoto cviku je nadměrné ohýbání loktů, které snižuje efektivitu cvičení. Dbejte na udržení stabilního a kontrolovaného pohybu a zamezte ztrátě napětí ve svalech.


Vícenásobný tah jednoruček:

Tento cvik primárně posiluje bicepsy, ale sekundárně také zapojuje svaly předloktí. Postavte se rovně a každou rukou vezměte do ruky jednu činku. Poté zvedněte činky směrem nahoru s ohnutou rukou, dokud nedosáhnete maximálního možného rozsahu pohybu. Tento cvik zlepšuje sílu a stabilitu vašich paží. Při provádění tohoto cviku je častou chybou překlonění těla nebo nadměrné pohybování rukou. Udržujte tělo vzpřímené a pohyb koncentrovaný na paže, abyste maximalizovali účinek cviku na tricepsy.


Dipy na bradlech:

Tento cvik je zaměřen především na tricepsy, které jsou hlavními svaly, které se při něm aktivují. Postavte se mezi dvě bradla tak, aby byly rovnoběžné a vaše paže byly napnuté. Pomalu se spusťte dolů, ohýbajíc lokty, dokud nebudou v úhlu 90 stupňů. Poté se opět zvedněte nahoru, ruce propnuté. Opakujte toto pohyb několikrát pro kompletní sérii. Při dělání dipů je častou chybou přílišné propínání nohou dopředu, což snižuje napětí na tricepsy. Držte nohy pevně před sebou a soustřeďte se na kontrakci tricepsových svalů.

Muž cvičí na bradlech


Tahy s V-kladkou:

Tento cvik je určen k posílení tricepsů, předloktí a dalších svalů na horní straně paže. Připevněte kladku na stroj s váhami. Postavte se rovně s nohama ve šířce ramen a uchopte V-rukavici tak, abyste měli dobrou stabilitu. Pomalu zatáhněte rukojetí směrem dolů, udržujte lokty blízko těla a zatněte tricepsy. Po dosažení maximálního bodu, kdy jsou paže srovnány, se pomalu vraťte zpět nahoru. Opakujte pohyb několikrát pro kompletní sérii. Při provádění tahů s V-kladkou je častou chybou přílišné naklánění těla nebo nepřiměřené použití zádových svalů. Udržujte tělo vzpřímené a koncentrujte se na aktivaci tricepsových svalů.

mladá žena cvičí v posilovně


Cviky s rozpažováním na stroji:

Tento cvik je zaměřen na tricepsy a další svaly na zadní straně paže. Nastavte stroj s váhami na odpovídající úroveň a usedněte na něj s jednoručními činkami v rukou. Položte paže na polštářky na stroji tak, aby byly lokty ohnuté a činky byly mířeny před vámi. Pomalu a kontrolovaně narovnejte paže až do plného rozsahu pohybu. Poté se pomalu vraťte zpět do výchozí pozice. Opakujte toto pohyb několikrát pro kompletní sérii. Při cvičení s rozpažováním na stroji je častou chybou nadměrné používání dolní části zad nebo nadměrné vybočování loktů. Ujistěte se, že používáte převážně sílu tricepsových svalů a udržujte stabilní pohyb.

Při cvičení zaměřeném na nárůst svalů nezapomínejte na vyvážený jídelníček

Pro dostatečný příjem bílkovin, dbejte na přirozené zdroje, jako je maso, vejce, luštěniny ale také kvalitní proteiny. Vyberte si z naší nabídky čisté a kvalitní proteiny, vyráběné udržitelným způsobem z mléka volně pasených krav. V naší nabídce najdete i proteiny vhodné pro vegany.

protein s příchutí čokolády

protein s příchutí vanilky

vegan protein s příchutí čokolády


Kickback s jednoručkami:

Proveďte tento cvik ve výchozí poloze v předklonu. Jedna noha spočívá pokrčená na lavičce, nepracující paže fixuje trup úchopem za lavičku, a pracující paže je paralelně se zemí (nadloktí). Kontrakcí tricepsu a s výdechem zvedněte činku po obloukovité dráze vzhůru až do propnutí paže. S nádechem se vraťte zpět na úroveň kolene. Při provádění kickbacku je častou chybou nadměrné zvedání lokte nebo nepřiměřené použití svalů zad. Udržujte pevný loket a koncentrujte se na kontrakci tricepsových svalů.


Tricepsové kliky na lavici:

Sedněte si k lavici (nebo jakémukoliv vyvýšenému místu) zády. Opřete se dlaněmi o lavici, ruce jsou propnuté v loktech, nohy nechte natažené před sebe a na zemi leží paty. Pro větší obtížnost dejte nohy výš a paty položte na protilehlou lavici. Po celou dobu cvičení držte lokty u těla. Pomalu se spusťte dolů, ohýbajíc lokty, dokud nebudou v úhlu 90 stupňů. S výdechem se vraťte do výchozí polohy propnutých rukou. Dbejte na pomalé a plynulé provádění cviku. Nejčastější chybou při tricepsových klikách na lavici je nedostatečná kontrola pohybu a používání dalších svalových skupin, jako jsou zádové svaly. Udržujte správnou techniku a zaměřte se na kontrakci tricepsových svalů.

mladá žena cvičí


Klasické tricepsové kliky

Ty klasické zná snad každý. Nejčastěji se uvádí, že by se při nich měly lokty pokrčovat v úhlu 45° od těla. Pokud chcete klasickými kliky více zacílit na své tricepsy, snažte se, aby se lokty při klikování od těla nevzdalovaly ani do tohoto úhlu. Díky tomu začnou větší část práce odvádět právě tricepsové svaly. Pro ulehčení tohoto cviku se rukama opřete o vyvýšený bod, úhel volte podle svých silových možností. Pro ztížení naopak opřete nohy o vyvýšený bod, vaše ruce pak ponesou mnohem větší váhu.

mladý muž cvicí kliky na trávě


Vrcholoví bojovníci si uvědomují, že posilování tricepsů a svalů předloktí je klíčem k dosažení maximálního výkonu v soubojových disciplínách. Správnou kombinací těchto cviků, vybavení a tréninkových technik můžete získat silné a vytrvalé paže, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů. Pamatujte, že správná technika a kontrola pohybu jsou důležité při provádění těchto cviků. Je také důležité zvolit odpovídající váhu, která vám umožní provést požadovaný počet opakování s dobrou formou.

Kromě těchto cviků můžete také zkombinovat různé cviky na hrazdách, jako jsou shyby nebo cviky na předloktí, abyste posílili a rozvinuli tricepsy a svaly předloktí.

Mohlo by se vám hodit:

muay thay boxerské rukavice fairtex

boxerské rukavice Fairtex

Pánské tričko s motivem Prideordie


Doporučené produkty8