Platba na 3 splátky a bez navýšení!

Muay Thai může být skvělým sportem pro ženy

Pokud je tedy Muay Thai skvělým způsobem sebeobrany a zároveň výborným tréninkem, nemělo by se ho učit a cvičit více žen? Koneckonců, bojovým uměním se dnes věnuje více žen než kdykoli předtím. Proto dává smysl, aby i ony vyzkoušely jedno z nejúčinnějších a nejkomplexnějších bojových umění. 

Aby se o tento sport skutečně začalo zajímat více, je dobré podívat se na jeho výhody:

  1. Při tréninku Muay Thai spálíte až 1000 kalorií za hodinu

Jako první z výhod je nutné uvést, že při tréninku thajského boxu, skvěle pálíte kalorie. Opravdu je možné spálit až 1000 Kcal za hodinu. Je to dáno tím, že při trénincích používáte nejen pěsti, ale i lokty, kolena a nohy. Procvičíte celé tělo a zpevníte všechny svaly. Proto je tento bojový sport vhodný i pro ty ženy, které chtějí zhubnout.

  1. Muay Thai se snadno naučíte

Techniky Thajského boxu jsou založené na jednoduchých přímočarých pohybech. Ve srovnání s dalšími bojovými sporty nemá Muay Thai žádné příliš složité a obtížně naučitelné pohyby. Po jednom nebo dvou trénincích, je většina lidí schopna zvládat základní pohyby. A právě tak to v Thajském boxu bylo zamýšleno od počátku. Jeho účelem bylo snadné osvojení a téměř okamžitá možnost jeho využití.

  1. Zvýší vám sebevědomí

To, jak budete dělat pokroky, vaše tělo bude sílit, vy se budete cítit a vypadat lépe. Množství endorfinů, které se vám při tréninku vyplaví do krve, vás pozitivně nakopne do dalšího dne. Budete se umět bránit a vaší zbraní bude vaše tělo. Poznáte jaké jsou vaše limity a zjistíte, že jste vlastně schopni všechna svá omezení překonat.

  1. Posiluje tělo i mysl

Muay Thai vás posune nejen na hranici vašich možností, ale i za ni. Výsledkem je, že budete výrazně odolnější než kdykoli předtím a to jak tělem, tak myslí. V některých chvílích budete mít chuť to vzdát, a pokud to překonáte, budete silnější. Důležité však je soustředit se na své cíle a dívat se na věc z širšího hlediska. Nakonec co můžete ztratit tím, že jste odolnější po psychické i fyzické stránce.

  1. Skvělý způsob sebeobrany

Protože jsou pohyby jednoduché a přímočařejší než u jiných bojových umění, můžete je používat a přizpůsobovat různým situacím, například když jste napadeni. A je třeba dodat, že údery v ženském thajském boxu mají v sobě obrovskou sílu a vy se jí naučíte využít a hlavně použít. Uvědomíte si, že vaše tělo je účinný nástroj, který potřebujete k tomu, abyste se dostali z nebezpečné situace.

Na závěr je nutné dodat, že Muay Thai v sobě skrývá obrovský potenciál pro každého, kdo se mu začne věnovat. Kromě výše uvedených výhod vás bude jednoduše bavit, uvolníte přebytečný stres, naučíte se vnímat a lépe ovládat své tělo. Naučíte se bránit se efektivně pouze za použití vlastní síly. Poznáte sami sebe a své limity. Ještě váháte? Tak to zkuste a pořidte si na trénink kvalitní boxerské rukavice, chrániče a super pohodlné oblečení od thajské značky Yokkao. 

Doporučené produkty4